(ФОТО) Нова Honda Jazz: Најпаметниот градски автомобил темелно обновен

Останал препознатливиот изглед, како и бројни паметни решенија, но сега во две изведби.
Новиот модерен дизајн внесува прекрасна едноставност во безвременскиот изглед на Jazz, велат во Хонда. Новост е и Crosstar изведбата во кросовер стилот, а донесува пластични облоги, двобојна комбинација и кровни носачи.


Интериерот е минималистички, а посебно внимание е посветено на ергономијата. Стандардната опрема ја чини средишниот HMI 9” екран чувствителен на допир и 7” TFT инструмент.Новост е водоотпорната ткаенина и низа иновации со кои се зголемува просторот. Секако, т.н. волшебни седишта остануваат препознатлив дел на возилото, како и рамниот под.

Под хаубата е хибриден погон кој комбинира бензин и електричен мотор, се разбира во комбинација со менувач CVT.
Моделот доаѓа во Европа во текот на летото.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ВО ПОДГОТОВКИ: Хотел што плута кој ќе произведува сопствена електрична енергија

Во последните години се појавуваат пловечки хотели низ целиот свет, со дестинации како Дубаи и …