(Рецепт) Народна медицина – Оваа билка убива 98% од клетките со рак за 16. часа: Еве како се користи!

Artemisinin, „Artemisia Annua“ или едноставно пелин. Неодамна беше откриено дека тие придонесуваат за уништување на 98% од клетките на ракот за нешто помалку од 16. часа
Ако користите само пелин, тоа ќе го намали развојот на клетките на ракот во белите дробови за 28%, но ако го комбинирате ова растение со железо, целосно ќе ги отстрани заболените клетки.

Експериментот докажува дека пелинот не влијае негативно на здравите клетки на белите дробови. Во минатото, пелин се користел како моќно средство за лекување на маларија, но сега научно е докажано дека ова растение е ефикасно во борбата против ракот.
Кога научниците за време на експериментот на пелинот му додале железо и потоа го лекувале ракот на белите дробови, откриено е дека пелинот уништил заболени клетки додека ги оставил здравите клетки непроменети.


„Општо, резултатите од студијата покажуваат дека пелинот го контролира репродуктивниот раст на клетките на ракот“, заклучуваат авторите на студијата, експерти од Универзитетот во Калифорнија.
Неколку илјади години во Кина, тинктурата од пелин се користи за лекување на рак и маларија. Сега научниците велат дека тајната на ова растение лежи во изобилство на железо и други елементи во трагови од кои „карциномот“ се „плаши“.
Фармацевтските компании веќе работат на лекови кои ја содржат оваа билка.


Но, народната медицина со векови користи пелин:
Маст од пелин: 10 грама екстракт од пелин; 100 грама растително масло или свинска маст.
Прав од пелин: тревата треба да се сомеле во прав и да се зема половина лажичка 5. до 6. пати на ден после оброк, постепено намалување на бројот на дозите на три пати на ден за една недела. Правот од пелин е поефикасен од чајот од пелин.
Сок од пелин: Кога пелин е во цветање, од листовите исцедете 1 лажица сок и лисјата и измешајте со мед и земајте 3 пати на ден пред јадење.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ПРИЗОР ОД БАЗЕН: Тренерот исчезнал под вода откако го грабнал КИТ УБИЕЦ!

Во познатиот аквапарк „Sea World“во Сан Диего, кит убиец, пред шокираната публика го нападнал тренерот …