(ФОТО) Убавата атлетичарка открила „дека се чува“ за брак: „Порано барем имав шанса да најдам некого!“

Најубавата атлетичарка на светот, Лоло Џонс признала дека има 37. години и сè уште е девица. Таа одамна решила да ја зачува својата невиност за брак, но како што рече, не очекувала да чека толку долго.
Лоло, која има совршени спортски резултати, исто така е верник и вели дека нејзината вера и молитва и помагаат пред секое натпреварување. Затоа, нејзината одлука да ја задржи невиноста не е изненадувачка.


Сепак, од моментот кога јавно зборуваше дека никогаш немала секс, Лоло наиде на нови проблеми.
„Порано барем имав шанса да најдам некого. Се прашував: кога е вистинското време да му кажам? Дали треба да чекам тој да ме запозна подобро? Или веднаш да му кажам како се работите“, вели таа.


Таа вели дека се обидела да најде момче, но некако тоа не и успеало. Секогаш завршувала со скршено срцето. Секој едноставно би се забавувал, а никој не сака брак. Сепак, таа повеќе не сака да ја зачува својата невиност за брак.
„Сексот им помага на спортистите затоа што е добар за хормоните. Јас немам секс и затоа сум во неповолна положба во однос на моите женски колешки“, додала таа.

View this post on Instagram

Pumpkin spiced latte but iced ⁣ ⁣ ⁣

A post shared by Lolo Jones (@lolojones) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали се држите за раце или не? Дали шетате прегрнати? Што може да открие ОДЕЊЕТО ПО УЛИЦА за вашата ВРСКА!

Има ли нешто поромантично од есенска прошетка со саканата личност? Зборувајќи за тоа, дали имате …