(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ прашува: Кој вирус ја нападна Македонија!?

Во Македонија за првпат регистриран вирус којшто се пренесува од компјутер на човек. И додека властите се фатени во небрано и не знаат како да се справат со истоимениот, Фчерашни новости дознаваат каде се се прошири вирусот и кој се е зафатен. Што препорачуваат докторите, а што судството како најзагрозен орган!?
Пред употреба на паника внимателно прочитајте го текстот бидејќи станува збор за најава на нова епизода на Фчерашни новости или консултирајте се со вашиот лекар или фармацевт.
За повеќе информации во новата епизода на Фчерашни новости, во недела 20 без 30 часот, на Канал 5 телевизија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Лица и дела“ вечерва со Мери Младеновска и др. Инес Црвенкоска

Вечерва „Лица и дела“ ќе бидат домаќини на професор доктор Инес Црвенкоска Ристеска, професор на …