(ВИДЕО) И’ ЧОВЕК ДА МУ ЗАВИДУВА: Куче „ставило“ очила за сонце, ги кренал сите четири во вис, рчи и ужива во леѓен како да е на море!

Некој е навистина роден да ужива! Бадијала слободно време и можности, кога луѓето честопати не се креативни ниту од акција. А сепак, од друга страна, некој знае како да направи атмосферата со минимум ресурси.
Е, такво е ова куче, поточно неговиот сопственик, преку него порачува како да се ужива на едноставен начин. Убав, сончев ден и леѓен со вода се доволни за да ве направат среќен. Кучето се превртело на грбот, ги кренало сите четири, има очила за сонце и не се движи. Толку е убаво што заспал и почна да рчи. Можеби ова куче би можело да држи курс наречен: Како да уживаме во животот?

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 18.05.2021: Среќата е потенцијално на ваша страна, постои личност која ви дава искрени чувства. Важно е да се направи добар избор…

Овен Љубов: Не давајте големи и избрзани ветувања на саканата личност. Можно е да се …