(ФОТО) Mrs. Universal Classic: Мајка на четири деца прогласена за најубава жена на светот!

Ксенија Вербицкаја од Санкт Петербург е победник на годинашниот натпревар за „Mrs. Universal Classic“, што се одржало во Бугарија.

Оваа 43.годишна мајка на четири деца победила на натпреварот меѓу 36. конкуренти.

Ксенија минатата година победила на натпреварот„ Mrs. St. Peterburg Classic“,со што се квалификувала да ја претставува својата земја во последната фаза од натпреварот, што се одржа од 19. јануари до 21. јануари.

View this post on Instagram

MrsUniversal Classic 2020👑🇷🇺

A post shared by Ksenia (@verbksenia) on

За нејзиниот настап носела руска народна носија, а со својот талент испеала и песна на шпански јазик.
Услов за натпреварување на овој избор за убавина е жените да бидат во брак, да имаат кариера и да имаат најмалку 40. години.

Ксенија работи како акушер-гинеколог во својата локална болница. Таа има четири деца, три ќерки и еден син. Страст и е танцот, огромен обожавател е на танго, а нејзин сон е еден ден да танцува во Буенос Аирес.

View this post on Instagram

@allThatGlitters @movenpickmaldives

A post shared by Ksenia (@verbksenia) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Зошто луѓето ги оставаат партнерите кои ги сакаат?

Најтежок дел од секој љубовен однос е раскинувањето, дури ако и сами сте го иницирале …