(ФОТО) ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА ЌЕРКА: „Мама ми го грабна мажот после свадбата и доби дете со него!“

„Влезе во мојот автомобил, плачеше и само велеше дека и е жал. Само и реков: ‘Излези од мојот автомобил’. Неколку недели подоцна, таа ми испрати писмо за извинување. Пол никогаш не ми се извини, се сеќава Лорен Вол

Никогаш нема да и простам на мајка ми што ми го зема сопругот а потоа имаше и бебе со него“, вели Лорен Вол (34) од Лондон, која се омажила за Пол Вајт кога имала само 19. години.
Нејзината мајка Џули (53) ја платила свадбата 15.000 фунти, а благодарната Лорен ја однела со нив на двонеделен меден месец. Ниту во лудило, не мислела дека чувствата меѓу нејзината мајка Џули и нејзиниот сопруг ќе ја надминат семејната љубов.
Околу два месеци подоцна, Пол се иселиил, а девет месеци после тоа, нејзината мајка го родила своето дете и објавила дека се во љубовна врска.
Пол и Лорен исто така имале седуммесечна ќерка во тој момент.
– Пол секогаш се согласуваше со мајка ми. Никогаш не го сметав тоа за чудно со оглед на тоа дека таа е неговата ‘баба’. Тие се дружеа, многу се смееја заедно, но јас не бев загрижена, па кој би бил. Едвај чекав да се омажам, но мастилото кај матичарот не се исуши кога тој се смени“, се сеќава таа.
Таа вели дека Пол започнал да го крие мобилниот телефон веднаш по свадбата. Еден месец по свадбата, нејзината сестра го користела телефонот на мајка си и нашла пораки меѓу неа и Пол. Мајката рекла дека не се нормални, и дека се измислиле, и се негирала. Но, неколку дена подоцна, Пол го извадил својот венчален прстен и ги оставил Лорен и нивната седуммесечна ќерка.


Con esas mamitas 🙄 Lauren Wall, de 19 años, se casó con Paul, de 20, en una boda que su misma madre le pagó, en 2005….


Gepostet von Meganoticias am Sonntag, 19. Januar 2020

Кога слушнала дека се преселил кај нејзината мајка, таа била целосно скршена. Таа вели дека била изневерена од луѓето на кои најмногу им верувале. Дознала дека нејзината мајка е бремена со сопругот во една прилика кога ја видела на улица. Таа се обидела да го скрие стомакот со рацете, дури и ја убедувашла дека станува збор за циста.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) На концертот на Адел во Лас Вегас ќе можат да дојдат само луѓе кои се вакцинирани и имаат негативен тест

Обожавателите кои сакаат да присуствуваат на концертот на пејачката Адел во Лас Вегас мора да …