(ФОТО) Ништо не е случајно: Нов предизвик за Елена Ристеска!

Покрај бројните обврски и активности нашата позната пејачка наоѓа време и за физичка активност…
Да се биде во форма е неопходно за секоја естрадна личност, посебно за интерпретаторите кои секогаш треба да се во форма и кондиција.
Така и Елена Ристеска, иако е во фаза на подготовка на свој козметички бренд, наоѓа време и за физичка активност. Таа го прифатила предизвикот – еден месец – секој ден во теретана па почнала со редовни вежби…

„Фитнес предизвик – еден месец – секој ден“ напиша Елена во описот на фотографијата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Будвигов крем: Појадок кој спречува појава на бројни болести

Германската биохемичарка Јохана Будвиг открила начин за откривање на маснотии во крвта, ја сфатила важноста …