(ВИДЕО+ФОТО) Се породила најубавата плус – сајз манекенка: На свет донела син!

Плус сајз манекенката Ешли Грејем станала мајка.
Ешли и нејзиниот сопруг Џастин Ервин во саботата станале родители на момче, а гордата мајка среќната евст ја споделила на Инстаграм.

„Во шест часот попладне во саботата, нашите животи се сменија на подобро, ви благодарам на сите за вашата љубов и поддршка за време на ова неверојатно време“, напиша Ешли на Инстаграм.
Минатиот август, прекрасната Ешли објави дека е бремена, а во ноември минатата година откри дека носи момче.

Патем, интересна е информацијата дека Ешли и нејзиниот сопруг, кои се венчале пред девет години, пред бракот живееле во целибат за да ја докажат својата доверба.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Трогателен потег на популарната пејачка: Платила 8.000 долари за погребот на свој обожавател

Светската sвезда Меган Ти Сталион направила необичен потег, кога платила 8. илјади долари за погребот …