(ФОТО) ВАКА ДЕНЕС ИЗГЛЕДА СЛАВНИОТ ЗАВОДНИК ОД СЕРИЈАТА „СЕКСОТ И ГРАДОТ“: На неговиот шарм „падна“ и Саманта а денес не би го ПРЕПОЗНАЛА!

Актерот Џејсон Левис во популарната серија „Сексот и градот“ го играше неодоливиот Смит Џерод, кој успеа да ја скроти Саманта Џонс. Заводникот денес има 48. години, изгледа малку поразлично, но сепак се смета за секс симбол.


Во серијата, неговата заштитен знак беше руса коса до раменици. Тој сега носи модерна, кратка фризура и одлучил да ги следи трендовите, па често има брада и мустаќи.

Инаку, по завршувањето на популарната серија, Ленис се префрли од телевизискиот екран на филмот и сними филмови како „Лудачка кошула“, „Смртта и животот на Боби Зи“ и „The Attic’, а во „Running Wild“ негова партнерка е Шерон Стоун.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ со упатство како да се справите со корона вирусот

Нема место за паника! Додека сите се во паника и не знаат кај тераат, „Фчерашни …