(ВИДЕО) Јунакот на Хрватска и Вардар една година е во врска со преубава Македонка!

ХРВАТСКИОТ ракометар Игор Карачиќ стана херој на натпреварот против Германија. Благодарение на неговите седум гола, Хрватска оди во полуфиналето, а Мостарецот веќе една година во кариерата го бодри убавата македонска манекенка Душица Андоновска.
Двојката се запознала додека Карачиќ ги бранеше боите на Вардар.
Пред неколку месеци, македонските новинари ја објавија приказната за љубовта меѓу Карачиќ и Душица, а Карачиќ девојката за Божиќните празници ја однел во Мостар, како и во Загреб пред Европското првенство.

Блиски до манекенката пренесуваат дека Душица често објавува фотографиите на Карачиќ на нејзиниот заклучен профил на Инстаграм. Но, се навестува дека е можно вљубената двојка наскоро да застане пред олтарот

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Славниот холивудски ерген тајно се оженил: Девојката му е бремена!?

Најпознатиот ерген Леонардо Ди Каприо тајно се оженил. Камила Мороне, со која е веќе две …