(ФОТО) Пејачката ги разочарала фановите: Ова не е првпат!

Пејачката не успеала да ги задоволи сите фанови.
Иако Бијонсе ја објави најновата колекција за спортска облека, која е наменета и’ за мажи и’ за жени, таа сè уште добива критики на фановите.


Пејачката постојано истакнува дека нејзиниот бренд е насочен скоро кон сите, но тоа ја негира големината на облеката.
Имено, нејзиниот бренд „Ајви Парк“ досега продаваше само големини XS-XL, а ништо не се смени со најновата колекција, односно соработката со „Адидас“.


Бидејќи колекцијата не е плус-големина, некои фанови негодуваа и и упатија зборови на критика.

View this post on Instagram

IVY PARK January 18

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on

“Ја сакам Bijonse, но сум разочарана што таа ги исклучи плус-сајз купувачите од нејзината нова линија. Ова не е прв пат”, напишала една обожавателка на Твитер, добивајќи бројни коментари на поддршка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) КОНЕЧНО НАСМЕАНИ – МЕГАН МАРКЛ И ХАРИ САМИ ГИ НОСЕЛЕ КУФЕРИТЕ! Повеќе не летаат со приватен авион, во Америка патувале за да се видат со ПОЗНАТ ПАР!

Меган Маркл (38) и принцот Хари (35) одбегнуваат појавување во јавност. Парот заедно го прославил …