(ВИДЕО+ФОТО) Победува со Хрватска а мисли на Вардар: Карачиќ по херојскиот пресврт против Германија се потсетил на Вардар!

Вистинска сила и радост во мечот помеѓу Хрватска и Германија беа гооловите на Карачиќ…
Со триумфот од 25:24, Хрватите си обезбедија нова завршница на еден голем турнир, а херој број еден беше Игор Карачиќ кој даде и интересна изјава по крајот на натпреварот.
„Премногу сум горд на своите соиграчи. Ова е натпревар на кој можеме да научиме како се гради карактер, како да се извлечете од тешка ситуација. Не знам што да кажам, едноставно верував во соиграчите, верував во стручниот штаб. Во одредени моменти од натпреварот се потсетив и на Вардар. Ова беше многу стресно за мене и соиграчите, но најважно од се е што верувавме во победа“, изјави Карачиќ кој сосема заслужено беше прогласен за најдобар играч на натпреварот на кој постигна седум гола.

🥰 Kad narastem, i ja ću biti 🤾🏻🤗

Gepostet von Hrvatski rukometni savez am Freitag, 17. Januar 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Меси и Роналдо во Мајами кај Бекам!

Дејвид Бекам има големи планови со Интер од Мајами. Сопственикот на новиот МЛС клуб би …