(ФОТО) Пицерија забранила влез на невоспитани деца:„Ќе им ставиме лента преку устата“

ГАБРИЕЛЕ БЕРБЕННИ, сопственик на пицеријта „Баг“ во местото Сондрино, овие денови авршил во италијанските медиуми поради известуањето кое го ставил на вратата и со кое на „невоспитаните деца“ им го забранувавлезот во својот угостителски објект.
„Деца без надзор кои трчаат по салата, викаат ис е качуваат на столчиња, им пречат на другите гости. Затоа го задржуаме правото таквите деца да ги одведеме во кујна да мијат садови, со многу леплива лента на устата“, стои на почетокот на известувањето кое ја збеснила јавност во Италија.

View this post on Instagram

✅ 1 anno di Pizze Digeribili a #VilladiTirano 3️⃣6️⃣5️⃣ giorni senza mai mancarne uno (zero ferie, zero liberi, solo tanto lavoro e sacrificio). . . . 👉🏻 Mai e poi mai ci saremmo aspettati un "successo" del genere in un angolo di Valtellina. . . . ❤️ Grazie a tutti (collaboratori, clienti e hater!) senza di voi non ce l'avremmo mai fatta. . . . 🥂 Alla pizza digeribile ✌🏻 . . . #lapizzadigeribile #bagà #bagàlapizzadigeribile #tirano #villaditirano #sondrio #svizzera #treninorosso #treninorossodelbernina #pizza #food #pizzaporn #foodporn #foodpizza #pizzafood #wholeweat #wholeweatflour #wholeweatpizza #farinaintegrale #impastointegrale #lievitomadre #lievitomadrevivo #italy #pizzeria #valtellina #waltellina

A post shared by Bagà – La Pizza Digeribile (@bagalapizzadigeribile) on

Бербенни на новинарите им рекол дека пораката е во шеговит тон, но дека не отстапува од намерата на „невоспитаните деца“ да не им го дозволи влезот.
„Гостите во нашиот локал имаат право да уживаат во ручекот или вечерата, во потполн мир, без да им пречат невоспитанид еца кои врескаат. Можете да дојдете кај нас без деца, воспитајте ги децата, одете во друга пицерија или останете дома“, вели Бербенни.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Зошто луѓето ги оставаат партнерите кои ги сакаат?

Најтежок дел од секој љубовен однос е раскинувањето, дури ако и сами сте го иницирале …