ТРАГЕДИЈА: Глумци од латино серија загинале на снимање – Починале Хорхе Наваро и Луис Херардо!

Мексиканските актери Хорхе Наваро Санчез (46) и Луис Хеардо Ривера (30) загинале додека вежбале сцена за снимање на серијалот.
Станува збор за серијата „Без страв од вистината“ од мексиканската телевизиска станица Телевиса, која во краткото соопштение рекла дека Санчез и Ривера починале ноќта помеѓу четврток и петок, но не дале други детали.
Мексиканските медиуми јавуваат дека инцидентот, во кој Санчез починал на лице место а Ривера во болницата, учествувале околу 50. луѓе кои работеле на местото на настанот. Исто така се вели дека продукцијата е во контакт со мексиканските власти, како и дека телевизијата жали поради несреќата и испратиле сочувство до семејствата на загинатите актери, јавуваат медиумите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ со упатство како да се справите со корона вирусот

Нема место за паника! Додека сите се во паника и не знаат кај тераат, „Фчерашни …