(ВИДЕО) ХЕРОЈ – Кучето почнало да се однесува чудно покрај бебето: Родителите откриле страшна причина!

Кога забележале дека кучето одеднаш почнало да се однесува чудно, родителите Бенџамин и Хоуп знаеле дека нешто не е во ред. Тие неодамна се преселиле во нивниот нов дом во Јужна Каролина и барале дадилка за да го чува нивниот син Фин.
Тие ја ангажирале младата жена по име Алексис Кан која веднаш одговорила на нивниот оглас. Сè било во ред, сè додека нивното куче ненадејно почнало да се однесува чудно кога Алексис се приближувала до Фин. Се чинешло дека сакаше да го заштити момчето.

Бенџамин и Хоуп станаа сомничави. Смислиле план: во една прилика, тие го вклучиле снимање на звук на нивните мобилни телефони, ги скриле под каучот и ја напуштиле куќата. Кога се вратиле и ги слушнале снимките, биле шокирани. Родителите ја слушнале дадилката како викала на Фин, го тепала и пцуела.


Во тој момент сфатиле дека кучето цело време се обидувало да ги предупреди. Тие веднаш повикале полиција а дадилката признала дека се однесувала несоодветно. Добила затворска казна и е запишана во Регистарот за злоупотреби на деца и ќе и биде забрането да работи близу деца цел живот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Зошто луѓето ги оставаат партнерите кои ги сакаат?

Најтежок дел од секој љубовен однос е раскинувањето, дури ако и сами сте го иницирале …