Одбегнуваат долги врски: Овие хороскопски знаци повеќе сакаат авантури

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Повеќето луѓе бараат сериозна врска во која ќе бидат до крајот на животот, но има моменти кога им е поЗа тоа треба да пронајдете некој кој е со слободен со дух и знае како да функционира во таков однос, затоа што така нема да повредите никого кога ќе решите да ставите крај на ваков однос.
Овие три хороскопски знаци се најдобриот залог ако барате некој со кого би уживал во вашата врска без обврска.
Овен
Овни имаат најголемо задоволство во освојувањето. Овој огнен знак го управува Марс, планета поврзана со страста, така што тие се по природа авантуристи. Понекогаш, страсните луѓе завршуваат во сериозна врска во која не се чувствуваат добро и бараат подобри начини за излез од тоа. Тие се водени од страст и романса, и обожаваат кратки и напнати врски сè додека не ја пронајдат вистинската личност да се скрасат. Оваа вистинска личност мора да биде некој што може да го следи нивното темпо или да им даде простор за нивните лични авантури.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 17.05.2021: Успехот понекогаш се чини недостижен, но околностите секогаш се менуваат. Важно е да научите добра лекција и да останете упорни во своите намери…

Овен Љубов: Позицијата на Месечината влијае на вашата чувствителност. Потешко е од вообичаеното да се …