(ВИДЕО) Како екипата на „Медена земја“ ја дочека веста за номинациите? Возбуда, радост и солзи…

Македонија вчера беше среќна, весела, возбудена бидејќи забележа огромен успех на Оскарите…
Имено, филмот „Медена земја“ е во две конкуренции – најдобар документарен филм и долгометражен филм од друго говорно подрачје што се случува по првпат во историјата на доделувањето на Оскар…
Тимот кој го направи македонскиот документарен филм „Медена земја“, кој доби две номинации за „Оскар“, објавата ја дочека во Еквадор.
Режисерот Љубомир Стефанов на својот Фејсбук профил објави видео заедно со кинематографот Самир Љума и режисерката Тамара Котевска.
Какви се нивните реакции кога ќе слушнат за двете номинации за нивниот филм погледнете од видеото.


Ecuador this morning


Gepostet von Ljubomir Stefanov am Montag, 13. Januar 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МЗ: Регистрирани се 1.233 нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19 (од 06.08 до 08.08.2022): Пријавени се 10. починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 …