(ВИДЕО) Поради звуци на насилство од една куќа била повикана полиција: Кога дошле не можеле да веруваат за што станува збор!

Загрижени сосед пријавил во полиција чудни звуци што му се чинеле дека се повик за помош. Полициските службеници во округот Палм Бич излегле на теренот и на пријавената адреса пронашле маж, кој се чини дека, во неговиот двор, го поправал автомобилот, јавува The Palm Beach Post.
„Ги менував сопирачките на автомобилот на жена ми, а мојот 40-годишен папагал Рамбо беше во задниот двор, зборуваше и пееше. Малку подоцна, се појавија четворица полицајци, велејќи дека соседот се јавил затоа што слушнал жена како вика за помош“, рекол мажот.


Службените лица веднаш ги запознав со Рамбо и сите добро се изнасмеавме. Потоа, Рамбо го запознал и со сосетката која го пријавила. И таа убаво се изнасмеала.
Понекогаш Рамбо вика „помагај, помогни, пушти ме надвор“. Сопственикот тоа го научил уште кога бил дете, а Рамбо времето го минувал во кафез.

loading...

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО Една од најскапите СВАДБИ во светот чинела 60. милиони долари: Луксузот го изненадил светот, но приказната немала среќен крај

Младенците биле наследничката Ваниша Митал и бизнисменот Амит Батија Има парови кои мислат дека е …