(ВИДЕО) НЕВОЗМОЖНО: Дали досега сте виделе вакво нешто?

Со победата против Данил Медведев 6: 1, 5: 7, 6: 4, Новак Ѓоковиќ обезбеди пласман во финалето на АТП Купот за Србија, а во последниот натпревар од третиот сет вториот играч на светот спаси брејк топка на спектакуларен начин.
Уживајте.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) МУНДИЈАЛОТ КАКО ЗЛАТНА КОКОШКА – Талибанците заработиле милиони од Светското првенство, откриена е неверојатна приказна

Талибанците заработиле милиони од организацијата на Светското првенство обезбедувајќи градежна опрема за изградба на стадионите …