Денес ќе има прво помрачување на Месечината оваа година: На овие два знаци ќе има најголемо влијание!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Првото помрачување на Месечината, од вкупно шест, ќе се случи денеска…
Помрачувањето на месечината, кое ќе се случи денеска, на 10-ти јануари, особено ќе влијае врз сите хороскопски знаци, поради тоа што е прво помрачување во 2020-та година.
Кај некои знаци ќе внесе немир, а кај други монотонија. Потребно е трпение.
Поволен е денот само кога се во прашање Лавовите и Девиците. Емоциите ќе бидат изразени кај сите, било да се позитивни или негативни.
Нагласени се зависта, љубомората, очајот, но и еуфоријата, како и фрустрациите.
Овој период е одличен за решавање на судири и несогласувања со околината.
Еве како ќе влијае врз секој хороскопски знак:
Овен
Ќе се случат одредени промени во вашиот дом, бидејќи Месечината ќе влијае на семејните односи. Внимавајте да не погрешите при носење на некоја одлука.
Бик
Месечината ќе влијае врз вашите емоции, па затоа воздржете се од носење клучни одлуки, потпишување договори и документи или преговори со роднините околу имот.
Близнаци
Помрачувањето ќе ве направи посвесни за финансиската ситуација, па нема да се впуштите во големите трошоци кои претходно ги планиравте.
Рак
Влијанието е најизразено врз вашиот емоционален склоп, имате проблеми да се разберете себе и што сакате и од себе, но и од другите околу вас.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, доживеала земјотрес на прес конференција

Премиерката на Нов Зеланд воодушевила од нејзината мирна реакција на земјотресот со јачина од 5,9 …