(ВИДЕО+ФОТО) Светот ја дочека Новата 2020. со огномет и песна!

Ширум светот Новата година се дочека со огномет и песна, прослави…


Жителите на Австралија новата година ја дочекаа на традиционален начин со спектакуларен огномет одржан во пристаништето на Сиднеј, и покрај бројните пожари кои натерале илјадници луѓе да ги напуштат своите домови и спас да најдат во морето, што било причина некои градови да ја откажат прославата.

 

 

Дубаи повторно ги засенил сите со својот огномет

Москва имаше огномет но не и снег.

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес се чествуваат Света Нина, просветителка на Грузија и Свети Сава, архиепископ Српски

Македонската православна црква денес ги одбележува Св. Нина и Св. Сава Роднина на Светиот великомаченик …