(ВИДЕО) ОВА НЕ СТЕ ГО ВИДЕЛЕ ДОСЕГА! Октопод на песок си игра со топка, како мало дете!

Кој би можел да замисли октопод да си игра на песок и тоа со топка?
Но, во природата сите чуда се можни.
Ние многу пријатно се изненадивме кога го видовме ова видео преку социјалните мрежи.
Толку неверојатно изгледа октоподот додека си игра со топчето, како малечко дете е.
Погледнете:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

КАКО ПРЕКУ ИСХРАНАТА ДА ЈА ВРАТИТЕ ШТИТНАТА ЖЛЕЗДА ВО РАМНОТЕЖА: Кај хипо и хипертироидизам одбегнувајте ги ОВИЕ намирници!

За секој случај, пред да направите какви било промени во вашата исхрана, консултирајте се со …