(ФОТО) Диетата со мандарини е хит во светот: За 3. дена „топи“ 3 килограми – Подгответе се на време за празниците!

Прв ден
Појадок:
– две децилитри сок од мандарини без шеќер или 5 мандарини
– две варени јајца
– кафе или чај без шеќер.
Ручек:
– 5 мандарини
– 250 грама сезонска салата со сок од лимон
– кафе и чај
Вечера:
– 150 грама варено месо без маснотии
– 200 грама зелена салата со сок од лимон
– чај со мед


Втор ден
Појадок:
– две децилитри сок од мандарини без шеќер или 5 мандарини
– две варени јајца
– кафе или чај без шеќер
Ручек:
– 5 мандарини
– 50 грама полномасно сирење
Вечера:
– 200 грама риба
– зелена салата


Трет ден
Појадок:
– 5 цели мандарини
– две лажици овесни снегулки со една лажица суво грозје
– кафе со засладувач
Ручек:
– 5 мандарини
– една чаша чиста или супа од зеленчук
– неколку крекери
Вечера:
– 200 грама пилешко
– зелена салата


За време на диетата важно е да се консумираат минимум два литри вода.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Славната тенисерка родила девојче и открила кое популарно име и го дала

Каролина Возниацки стана мајка. Поранешната данска тенисерка со нејзиниот сопруг и поранешна НБА sвезда Дејвид …