(ВИДЕО) КАКВО БЛАМИРАЊЕ ВО ЖИВО – СТАНАЛА МИЛИОНЕРКА ПА ОСИРОМАШИЛА: Шпанска новинарка поверувала дека ја добила премијата – следел „ладен туш“!

Шпанска ТВ репортерка, која на своите колеги во програма во живо им рекла дека „утре не доаѓа на работа затоа што добила на лотарија, всушност освоила само дел од вкупната награда.
Наталија Ескудеро, која работи за јавниот радиодифузен сервис РТВЕ, започнала да вреска во камерата – пред подоцна да открие дека таа освоила само 5.000 евра.
Главната награда на божиќната лотарија изнесувала 4. милиони евра, но може да се подели со победниците. Подоцна, г-ѓа Ескудеро се извинила за начинот на кој реагирала за време на емитувањето.
Таа рекла дека жали што се однесувала на таков „емотивен“ начин и дека сака да ги објасни своите постапки пред гледачите кои „се чувствувале измамени“.

Одговорот на Ескудеро дошол откако таа била обвинета за недостаток на професионализам во снимањето, што било широко споделено на социјалните медиуми.
Во видеото, таа скокнува од радост бидејќи шампанското лебди во воздухот, бидејќи победничката бројка за големата награда во Божиќната лотарија,позната како Ел Гордо (Дебела) бил 26590.

Гледачите ја критикувале затоа што оставила впечаток дека ја освоила максималната награда и масовно напишале дека треба да ја напушти својата работа, јавуваат шпанските медиуми. Набргу по првичното емитување, Ескудеро повторно се појавила на ТВ-екраните и направила гест „затворање на устата“.
Ескудеро рекла дека неодамна имала неколку „тешки“ месеци „од лични причини“, но и дека – во своите 25 години како професионална новинарка – таа продолжила да има „чиста совест“ и била горда на нејзината „ригорозна и добро докажана работа“ .
„Жално е што Наталија Ескудеро денес е (позната како) манипулативна и лажлива новинарка на РТВЕ“, напишала таа во твит.
Таа се извинила за забуната, но рекла дека навистина прифаќа, на некое време да се повлече,затоа што „оди на одмор“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+РЕЦЕПТ) МОЌЕН СОК ОД КРАСТАВИЦА: Напиток кој ќе ве разлади и ослободи од токсини!

Сокот од краставица ќе ви помогне да се разладите во жешките летни денови. Сокот од …