(ВИДЕО+ФОТО) ИМАЛ РАК И РЕКОЛ „НЕ“ НА ХЕМОТЕРАПИЈАТА! Му предвидувале 3. месеци: Животот и го должи на оваа БИЛКА, а еве како да се користи!

Кога Дени Мекдоналд (74) од Ирска дознал дека има карцином и веројатно ќе почине за три месеци, тој решил да го игнорира советот на лекар и да каже „НЕ“ на хемотерапијата.
Иако му предвидувале уште само 3. месеци од животот, четири години подоцна Дени е одлично благодарение на дневниот протокол што го усвоил, што вклучува конзумирање на сок од пченична трева (млада пченица), хранлива густа „супер храна“ со разни неверојатни здравствени придобивки.


Дени станал свесен за неговата состојба кога еден ден чирот одеднаш му експлодирал во стомакот. Откако бил пренесени во болница, од фармата каде што живее, лекарите се бореле да го запрат крварењето за да откријат дека Дени всушност имала тежок карцином на желудникот кој се раширил низ целото тело.
Тие го предупредиле дека единствениот начин да се ослободи од карциномот, според нив, е да помине низ конвенционален третман – хемотерапија и зрачење.
После четири години, Дани отишол во болница и им открил дека закрепнал благодарение на домашниот третман што вклучувал млада пченична трева.
„Им кажав на лекарите дека не сум подготвен да го почнам лекувањето што го предложија“, рекол Дени. „Знаев дека ќе ме убијат. Тие беа лути што дојдов до тој заклучок. Мојот личен лекар ме предупреди дека ќе умрам во рок од три месеци“.
Изборот на Дени да користи пченична трева како третман за неговиот карцином се засновала на многуте искуства што ги слушнал од еден пријател за речиси чудесните, лековити својства на пченичната трева (зелена пченица).
„Не знаев што да очекувам, но бев решен да продолжам понатаму“, се сеќава Дани.


“За седум дена чувството на горење што го имав го снема и почнав да се чувствувам многу подобро. Престанав да ги земам апчињата што ми беа препишани и ден денес не земам апчиња. Еден месец подоцна болката целосно исчезна и знаев дека сум на пат кон закрепнување. Пченичната трева се чинеше дека делува. Донесов вистинска одлука кога го одбив советот на лекарот“.
За кратко време тој ја вратил целата тежина што ја изгубил како резултат на користењето на лековите. Почнувајќи со само 28. грама сок од пченица на ден, тој подоцна стасал до 200 грама пченична трева на ден.
„Познавам многу лекари кои мислат дека на пченичната трева и недостасува квалитет и способност да го убие карцином, но јас сум жив доказ дека тоа не е точно и дека ртаа функционира“, додава тој.
„И покрај тоа што многу лекари нема да го признаат тоа јавно, луѓето постепено почнуваат да ги забележуваат придобивките од пченицата. Луѓето ме прашуваат како го направив тоа и можам да кажам само еден збор, пченична трева“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Милка тарт: Чоколадно задоволство готово во момент!

Комбинација на лешници и чоколадо која одзема здив… Состојки: 200 г мелени бисквити 100 г …