(ФОТО Галерија) Тука е роден Џемс Бонд: Идилична куќа за уживање!


Вистинското место за уживање и фантазирање! Вилата во Јамајка била рај за славниот британски писател Иан Флеминг.
Рајска вила на Јамајка, поглед на океаниот и прекрасна градина! Вистинското место за создавање на легендарниот филмски лик Џемс Бонд.Стрејнџвеј сега е на продажба за нешто помалку од пет милиони долари, а во средината на минатиот век Иан Флеминг, британски писател, кој секое утро го почнувал со сончање на тремот и пливање во океанот, живеел и работел таму половина век.
Погледнете во едноставниот егзотичен островски комплекс – двоспратна куќа, два бунгалови и специјална куќичка за кујната – сместена на врвот од карпа со магичен поглед на Карибите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Ајде да имаме време!

За сѐ што е добро е потребно време. Па така е и со кафето. Една …