(ВИДЕО) Најава на посета на Кина: Александар Вучиќ говори кинески!

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на Инстаграм, на кинески,ја најави својата посета на оваа земја…
„На овој начин сакам да ја потврдам својата псоета на Кина во април, како и задоволството и радоста што претседателот Си ќе ја посети Србија кон крајот на следната година. Сакам да му заблагодарам на претседателот Си на неговото водство, како и на кинескиот народ на нивното пријателство и на се почестите посети на Србија. Кина е еден од нашите најголеми партнери и ќе направиме се да се чувствувате како дома“, стои во описот на видеото кое претседателот на Србија, Александар Вучиќ, го стави на својот официјален порофил на Инстаграм.
Слушнете го Вучиќ како говори кинеси:

View this post on Instagram

Ovim putem želim da potvrdim svoju posetu Kini u aprilu, kao i zadovoljstvo i radost što će predsednik Si posetiti Srbiju krajem sledeće godine. Želim da zahvalim predsedniku Siju na njegovom vođstvu, kao i kineskom narodu na njihovom prijateljstvu i na sve češćim posetama Srbiji. Kina je jedan od naših najvećih partnera i učinićemo sve da se osećate kao kod kuće. . . . I'm confirming my visit to China in April and jubilant President Xi will visit Serbia at the end of next year. I want to thank President Xi for his leadership and the Chinese people for their friendship and for visiting Serbia more and more. China is one of our biggest partners! We will do everything to make you feel at home. #Serbia #China

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТАЈНА ЗА СРЕЌЕН БРАК – НА ДЕНОТ НА ВЕНЧАВКАТА МИ ГО КАЖА ОВА И МНОГУ И БЛАГОДАРАМ: За 30. години брак не сум имала ниту еден проблем ниту со мажот ниту со децата!

Сопругот е прекрасен, а децата се образовани и успешни Ако вашиот семеен живот ПУКА ПО …