(ФОТО) СЕКОЈ ИМА СВОЈ ПЕКОЛ -„Се правев мртва да престанат да ме тепаат“: Мерил Стрип проговорила за НАЈБОЛНИТЕ моменти во животот!

Актерката Мерил Стрип долго време ја криела тагата што ја носи со себе,дури пред само неколку години решила да зборува за страдањата што ги претрпела.
Животот не бил воопшто лесен за неа. Таа била нападната двапати и еднаш била претепана од криминалци толку многу што се преправала дека е мртва за да престанат.
„Еднаш бев нападната на улиците на Њујорк. Се преправав дека сум мртва, па тие ќе престанат да ме тепаат.Беше како да гледам како моето тело паѓа од 20 метри висина“, во една прилика раскажала Мерил, која едвај се опоравила по нападот за време на кој била на работ на смртта.

Сепак, ова не бил крај на ужасните настани. Една вечер била во друштво на добар пријател, добро познат на сите.
„Мојот близок беше нападнат и претепан. Потоа полудев и почнав да го удирам напаѓачот. Шер беше со мене. Ние го истеравме напаѓачот, тоа беше чудо“, рекла Мерил на Наградите за истражувачко новинарство, а станувало збор за нејзина сосетка која била нападната пред зградата а таа и Шер минувале.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Идеја за појадок (или десерт): Леб од темно чоколадо и банана

Ви претставуваме рецепт за идеален и вкусен појадок со додаток по ваш избор Овој појадок …