Овие три хороскопски знаци се секогаш расположени за „активност под чаршавите“

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Ако сте се прашувале дали хороскопскиот знак влијае на либидито, одговорот е потврден.
Додека на одредени знаци сексот им е апсолутно споредна работа во животот,овие три хороскопски знаци имаат незгаслива жед за водење љубов, а некои од нив тоа го сакаат и’ повеќе пати дневно.
Станува збор за следните три знаци:
Терезија
Терезијата е на престолот ако гио мериме нивото на либидото. Тие се луѓе кои не сакаат осаменост, но ја сакаат интимноста. Сексот е скоро, дури и, најважниот дел од врската, така што тие секогаш се во расположение за доза физичка љубов.
Овен
За Овните, сексот е исклучително важен. Тие се еден од огнените знаци и тоа јасно го покажуваат Тие се многу возбудени од спонтаните односи и не им е туѓо ниту да имаат секс на јавно место. Напротив, ризикот само уште повеќе ги возбудува!
Девица
Како и на è, Девиците сметаат дека љубовта е можност да се докажат. Покрај тоа, тие имаат многу високо либидо, па затоа не им е тешко да одат на другиот крај на градот за да му покажат на партнерот нешто ново што го научиле во меѓувреме.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најлуда свадба во Србија – извадил „зоља“ за да гаѓа јаболко 

Српските свадби ги следат низа обичаи, а еден е да се гаѓа јаболко со пушка. …