(ФОТО) САРА Е „БОМБА“ НА ИНСТАГРАМ А ВО ЖИВО НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Се појавиле фотографии а со нив и болната вистина!

Често се заморуваме од перфекцијата на Инстаграм, поради што секогаш сме воодушевени од жени и девојки кои се осмелуваат да ја играат картата на вистината и му покажуваат на светот дека не е се’ толку блескаво и „испеглано“ како што обично изгледа.
Една од нив е блогерката Сара Путо од Финска која редовно ги објавува нејзините „пред и после“ фотографии – тоа се оние кои се совршено сочни за Инстаграм на кои вешто позира, кои се создадени во добро светло и се донекаде обработени, а оние што се „вистински“, сирови, нефотошопирани и прикажувајќи ја во најлошото светло

View this post on Instagram

Changing the way you see yourself🌿 I used to get so influenced by other people’s comments on my body, by comments and photos I saw all over media about other people’s bodies. It shaped the way I thought about what an “ideal body” was. Yet I never saw my body as “ideal”. There was always something I wanted to change about myself and thought if I changed that I would be happy. I thought my body was wrong and odd. I usually get told my stomach is too bloated looking. My stomach sticks out a lot, it’s just the way it is and I can’t change that. When I relax my body, my tummy just sticks out. Because of this I would always suck in my tummy and pose in certain ways to make it appear smaller. Some people will always have something negative to say, if I relax my body, many people say I’m fat. When I used to post fitness photos people would say I looked better before. When I was younger and didn’t gain weight easily, people would call me too skinny, or tell me to “go eat a burger”. We a have different shapes to our bodies. Just because someone’s body doesn’t look like yours doesn’t mean that it’s ugly or wrong. We keep seeing comments and hearing words that influence the way we see ourselves. They shape the words we say to ourselves and what we eventually believe and see ourselves as. We’re so used to focusing on negativity and letting it rule out all the positivity. We need to stop listening to these negative things. Start only focusing on the positive things, start believing the positive things you tell yourself and learn to love yourself the way you are now. Because even if you change something you don’t like, you’ll always find something else that you want to change. You don’t need to change yourself in any way. Change the way you talk to yourself and the way you view yourself. We are all different and can’t all look the same. There is no one “ideal body”. Your body is perfectly ideal the way it is no matter what anyone says or what the negative thoughts in your head tell you. 🌴☀️ —————————————— . . . #instagramvsreality #changethewayyouthink #focusonyourself #bodygoals #idealbody #powerofpositivity

A post shared by Sara Puhto (@saggysara) on

Оваа храбра 20. годишна девојка е решен да ги сруши табуата и предрасудите и да му покаже на светот како слабеењето, маснотиите во стомакот, надуеноста, целулитот и фактот дека телото постојано се менува е сосема нормална појава.
Симпатичната Сара ја следат над 300.000 луѓе, а повеќето ја поддржуваат нејзината мисија и честопати им се заблагодарува што и помогнале да ги прифати своите несовршености.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НАСЛОВНА СТРАНИЦА КОЈА КРЕНА ПРАШИНА: Синди Крафорд (55) позирала за Вог – без облека!

Насловната страница на списанието „Вог“ е украсена со нејзин портрет со нагласена фризура, но една …