Кај овие претставници на хороскопските знаци љубомората е најистакната карактеристика!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
ЉУБОМОРАТА е нормална појава во секоја врска, но само кога е во одредени граници. Интензитетот на љубомора варира од личност до личност, но зависи и од хороскопскиот знак. Следниве знаци важат за најљубоморни партнери.
Риби
Рибите во врската се постојано љубоморни. Тие имаат најголем страв од напуштање, па затоа често замислуваат некои работи што не се случуваат. Ако нешто им стане сомнително, тие исто така се подготвени да го шпионираат својот партнер за да видат за што станува збор.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 21.09.2020: Пред да прифатите нечија игра, научете ги сите важечки правила…

Овен Љубов: Вашата врска со саканата личност е повеќе како игра на криење отколку на …