(ФОТО) Рики Мартин ја покажал 11. месечната ќерка:„Таа е сопственик на моите соништа!“

Бебето Луциа расте многу брзо…
Рики Мартин, во средата на Инстаграм, споделил ретка фотографија од неговата 11. месечна ќерка, Луциа Мартин-Јосеф, која ја дели со сопругот Жван Јосеф, .
На фотогарфијата малечката Луциа носи наметка после капење, додека нејзиниот татко ја држи, гледајќи во нејзините сини очи.
“La dueña de mis sueños. #BabyLucia,, или во превод „сопственик на моите соништа“, напишал познатиот пејач.
Мартин и Јосеф малечката Луциа ја дочекаа минатата година на Божиќ. Тие се исто така татковци на 11. годишните близнаци, Матео и Валентино и синот Рен кој беше роден во октомври.

View this post on Instagram

La dueña de mis sueños. #BabyLucia

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on

Од „ЕТ“ „го фатил“ Мартин на Latin GRAMMY каде се отворил за неговото семејство кое ќе го придружува на неговите турнеи.
„Тие ме избраа како ТАТО па тие знаат каков живот имав пред тие да се родат. Тоа е патот што јас го гледам. Јас сум многу емотивен човек и така ги гледам работите. Само да видите како прекрасната Луциа пее и плеска со рачињата…Таа има ритам и многу често и пеам“, рекол Рики Мартин.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ДОНЕСЕНА ОДЛУКА: Велика Британија ја одобрила употребата на вакцините на Фајзер и Бионтек

Тим од Оксфорд разви една од најуспешните вакцини против ковид 19 Велика Британија ја одобри …