(ФОТО) Елмас со емотивна порака до Анчелоти:„Ти благодарам за се!“

„Ти посакувам се најдобро во кариерата во иднина“, напиша Елмас на својот профил на Инстаграм…
Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас, кој ги брани боите на калчолигашот Наполи, со емотивна порака се прости со италијанскиот стратег Карло Анчелоти, кој доби отказ од Наполи.

„Мистер, ти благодарам за се што направи за мене. Ми беше задоволство да работам со тебе и да бидеш мој тренер. Ти посакувам се најдобро во кариерата во иднина“, напиша Елмас на својот профил на Инстаграм.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Полицајците не можеле да поверуваат кога виделе што вози на кровот на Фордот – Го исклучиле од сообраќајот!

ПОЛИЦИЈАТА запрела Форд кој имал нелегално оптеретување на покривот. Полициската патрола останала во чудо кога …