(ФОТО) ЗА 5. ГОДИНИ ОД БЕЗДОМНИК ДО МИЛИОНЕР: На 17. останал на улица а потоа смислил ГЕНИЈАЛЕН ПЛАН – Ова се неговите 5. совети за успех!

Хари Сандерс има само 22. години и веќе е извршен директор на компанија. Сепак, животот не го мазел овој млад човек. На 17-годишна возраст тој се откажал од училиштето, наскоро бил препуштен сам на себе и завршил на улица.
Сепак, во 2015. година, непосредно пред да стане бездомник, ја основаше „StudioHawk“, агенција за оптимизација на пребарувач што го зголемува сообраќајот кон деловните страници. Сега очекува компанијата во претстојната година да му донесе 3. милиони долари.

Младиот човек, кој го минал патот од бездомник и живот со „зависници од хероин“ до сопственик на компанија што свртува милиони кон крајот на годината, споделил неколку совети кои ќе ви олеснат во 2020 година да станете успешни.
1. Работете како тоа да ви е последната шанса во животот
Само напорната работа е единствениот начин да се направи 2020 година најдобра година во вашиот живот. Не ја започнувајте новата година уморни а тоа ќе го постигнете така што за празниците подгответе го она што сакате да го работите.
Така полни со елан ќе влезете во новата година. Сепак, имајте го ова на ум: За да можете да работите напорно, исто така треба да знаете кога е време да се опуштите.

View this post on Instagram

Till next time Portugal! #ssj19

A post shared by Harry Sanders | StudioHawk (@harrysandersseo) on

2. Најдете причина за секоја цел
„Не е доволно да се каже „’Сакам да бидам во добра физичка форма’ или ‘Сакам да се подобрам’“, вели Хари.
Секој има потреба од поттик. На пример, ако сакате да ја подобрите вашата физичка подготвеност, мотив може да биде добар изглед или да уживате во животот со полни бели дробови.
Воопшто не е важно дали вашите причини не им се важни на другите. Ова се вашите причини, вашиот мотив да успеете.

View this post on Instagram

Till next time London!

A post shared by Harry Sanders | StudioHawk (@harrysandersseo) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 21.09.2020: Пред да прифатите нечија игра, научете ги сите важечки правила…

Овен Љубов: Вашата врска со саканата личност е повеќе како игра на криење отколку на …