Лицата родени во овој хороскопски знак се најголеми емотивци и романтичари

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Во Рибите можете да имате безусловна доверба, тие знаат да чуваат тајни, а најмногу ги привлекуваат сентименталните луѓе, пишува Cosmopolitan.
Личностите родени во овој хороскопски знак се најголемите емотивци и романтичари. Врската со овој знак ќе биде исполнета со нежност и романса. Доколку сакате незаборавен и прекрасен прв состанок што ќе трае долго во ноќта, Риби е вашиот идеален партнер. Не сакаат кратки врски, а помалку авантура преку ноќ.
Рибите се чувствителни, имагинативни (исто тоа важи и во спалната соба) и мистични. Поради нивната неверојатна интуиција, тие во секое време ќе знаат како се чувствувате и ќе направат се да ве видат насмеани. Лесно е да бидете пријатели со Риби, тие се верни и сочувствителни.
Најдобрата компатибилност кај луѓето родени во знакот на Риби е со овие хороскопски знаци:
Риби – обајцата сакаат исто во љубовта.
Скорпија и Рак – Водените знаци се емпатични, лојални и страсни. Тие се разбираат совршено, сочувствуваат еден со друг на сосема друго ниво, така што тие се многу тесно поврзуваат.
Девица – има многу големо влијание врз Рибите. Овие два знака се вистински доказ дека спротивностите навистина се привлекуваат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 21.09.2020: Пред да прифатите нечија игра, научете ги сите важечки правила…

Овен Љубов: Вашата врска со саканата личност е повеќе како игра на криење отколку на …