Дневен хороскоп за вторник, 10.12.2019:Мирен ден за разрешување на сите емотивни проблеми – отворен разговор е најдобро решение, за повеќето проблеми!

Денес пред нас е многу тивок вторник, впечатоците од претходниот ден се уште се тука, затоа се будите со убаво чувство. Тоа е таа енергија на Стрелец…
Поминете го денот справувајќи се со вашите одговорности кога не треба да имате проблеми во комуникацијата, додека остатокот од денот ќе го посветите на себе и на вашето семејство.
Имајте убав ден.
Овен
Работа
Нема потреба упорно да инсистирате на вашите првични намери. Некој отворено ви сава до знаење знаење дека нема да имаа премногу разбирање за вашите барања.
Љубов
Изгледате вознемирено. Полесно е да обвините некого за вашата емоционална состојба. Треба подобро да се прилагодите на вашата сакана личност.
Здравје
Ќе ви годи излегување или прошетка.
Бик
Работа
Не можете да ги промените основните услови или расположението што преовладува во деловните кругови. Плановите што ги имате зависат од нечие влијание и волја.
Љубов
Треба да имате доволно трпеливост за вашето семејство. Обрнете внимание на неколку прашања со кои се соочува некој близок.
Здравје
Избегнувајте физичко оптоварување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 21.09.2020: Пред да прифатите нечија игра, научете ги сите важечки правила…

Овен Љубов: Вашата врска со саканата личност е повеќе како игра на криење отколку на …