(ВИДЕО+ФОТО) ХРАБРИ И ЈАКИ ЖЕНИ: Преживеале рак на града па се тетовирале и ги покажале лузните!

Фотографка од Њујорк решила да ја покаже силата на жените кои го победиле ракот на дојка и биле подложени на мастектомија. Сакала да ги фотографира тетоважите што ги правеле жените по операцијата
Софи Холанд решила да фотографира 12 храбри жени, а нејзините фотографии станале вирални за време на „Месецот против ракот на дојка“, пренесува Health.
Таа соработувала и со списанието Inked и проектот станал дел од нивната кампања

Некои жени избрале светли цветни мотиви за да ги покријат лузните по мастектомијата, додека други се одлучиле за елегантен приказ на прица која ги шири крилјата.
Меѓу нив е и Карен Малкин Лазаровиц, која вели дека отишла на превентивна мастектомија затоа што имала мутација на гени BRCA и 87 проценти шанси да добие карцином на дојка во текот на животот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Рицинусовото масло и сода бикарбона: Лекуваат катаракта, отстрануваат папиломи и брадавици, ја подмладуваат кожата!

Постојат дури 18. здравствени потешкотии кои рицинусовото масло и сода бикарбоната успешно ги решаваат… Алергиски …