(ВИДЕО) Луис Хамилтон го проверил суперспортскит болид од AMG – еве што вели!

Ако некој е надлежен да го процени потенцијалот на спортски автомобил, тогаш тоа е секако Луис Хамилтон.
И’ сега тој добил шанса да се запознае со најдобриот од најдобрите, и тоа не само кга говориме за AMG. Се разбира, тоа е Project one, проект за хиперспортски автомобил што многумина го нарекуваат Ф1 болид за улица. И притоа не се далеку бидејќи Хамилтон за него вели: „Како куршум. Неверојатно е колку брзо ја зголемува брзината. Звукот е исто како кај тркачки автомобил“.
Според последните информации, автомобилот се напојува со 1.6 турбо V6 комбиниран со четири електрични мотори. Максималната моќност е над 1.000 КС, на 200. км на час е за помалку од 6. секунди и може да достигне до 350 км на час. интересно, може да вози само на електрична енергија, и тоа околу 25 километри.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Рицинусовото масло и сода бикарбона: Лекуваат катаракта, отстрануваат папиломи и брадавици, ја подмладуваат кожата!

Постојат дури 18. здравствени потешкотии кои рицинусовото масло и сода бикарбоната успешно ги решаваат… Алергиски …