Бронзен медал на Светското првенство во „ен-бу“ за Дејан и Аљоша Недеви

Браќата Аљоша и Дејан Недеви го освоија третото место во дисциплината „ен-бу“ на ИТКФ Светскиот шампионат во Куритиба, Бразил кој се одржа од изминатите три дена.
Дејан Недев во дисциплината фукуго го освои 4. место.
На СШ учествуваа 32 земји со над 400 натпреварувачи.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Новак Ѓоковиќ закажа полуфинале со Роџер Федерер!

Вториот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, со победата против Милош Раониќ ((6:4, 6:3, 7:6) се …