(ВИДЕО) Погледнете го нестварниот гол на Луис Суарез кој и го дал на Мајорка!

Со неверојатна комбинаторика Барселона се приближувала кон голот, соиграчите на Суарез одиграле двоен пас, а потоа Уругваецот добил топка на некои шест метри од голот и го матирал голманот…
Луис Суарез е далеку од своите најдобри денови, но уругвајскиот напаѓач и понатаму знае да создаде некој момоент на магија.
И’, додека во победата од 5:2 против Мајорка, Лео Меси постигнал хеттрик, Луис Суарез со еден гол ги презел на себе светлата од рефлекторите . Добро, подоцна му асистираше на Меси, но овој гол…
Со неверојатна комбинаторика Барселона се приближувала кон голот, соиграчите на Суарез одиграле двоен пас, а потоа Уругваецот добил топка на некои шест метри од голот и со пета го матирал голманот…

Со победата против Мајорка во Шпанија е повторно старата приказна – Барселона и Реал се на врвот на табелата со еднаков број на бодови и четири првенствени победи во низа. Примера се вратила на старо…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Рицинусовото масло и сода бикарбона: Лекуваат катаракта, отстрануваат папиломи и брадавици, ја подмладуваат кожата!

Постојат дури 18. здравствени потешкотии кои рицинусовото масло и сода бикарбоната успешно ги решаваат… Алергиски …