Неговата музика има влијание ширум светот: Постхумниот албум на Леонард Коен на прво место на светската топ-листа

Албумот „Thanks for the dance” е и на врвот на листата на најдобри албуми во Белгија, Данска, Германија, Холандија, Норвешка и Швајцарија…
Постхумниот албум на „Thanks for the dance” на Леонард Коен дебитираше на првото место на топ листата на најдобрите албуми во родната Канада на уметникот.
Албумот „Thanks for the dance” е и на врвот на листата на најдобри албуми во Белгија, Данска, Германија, Холандија, Норвешка и Швајцарија.
Леонард Коен е една од најдолговечните културни икони во модерната историја, а неговата музика, поезија и проза продолжуваат да влијаат и да ја инспирираат публиката ширум светот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ЧУДНА СОСТОЈБА – Петар Грашо на концерт гризнал обожавателка за нога, многумина шокирал со својот чин

Петар Грашо на еден од своите концерти гризнал за нога една обожавателка, што многумина шокирало. …