Совети како да се преболи прекинување на љубовна врска без многу страдање

Најдобар начин да се осветите на бившиот е да уживате во животот и да му заблагодарите што повеќе не го трошите вашето драгоцено време – ова се само некои од советите на луѓето кои го минале тоа и од се’ излегле уште појаки.
Прекинувањето на врската или распад на бракот е тешко да се преболи особено ако во односот се вложени многу љубов и години. Се изменуваат чувство на тага, лутина и хистерија, а таквиот емотивен карусел може да ги поколеба дури и оние најјаките. Читателите на The Huffington Posta ги споделиле своите совети кои ним и на ним биски луѓе им помогнале да продолжат со животот откако партнерот ги оставил за некој друг.
– Да се преболи некој – тоа е процес кој трае затоа одете ден по ден. Имајте на ум дека не сте можеле ништо да промените бидејќи тоа била одлука на партнерот.
– Дајте си време на мир да прифатите се што се случило и немојте својот бивш партнер да го молите да ви се врати ако во потполност не сте сигурни дека тоа навистина го сакате. Иако на почетокот е тешко, ситуацијата сигурно ќе тргне на подобро.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) „Бонбониера колач“: Врвен десерт а се подготвува без мака!

Ова е врвен десерт а се подготвува без мака – без варење и печење! Состојки: …