(ВИДЕО+ФОТО) Објавени тајните од спалната соба на Меланија и Доналд Трамп

Понекогаш топла, понекогаш камена – така ја опишуваат Меланија во новата книга која донесува пикантерии за многубројните контроверзии во нејзиниот живот.Првата дама Меланија Трамп, како и многу пред неа, се бореше со улогата на експонирана сопруга на американскиот претседател и приватната жена која стои зад неа. Дури и денес, по три години на власт, таа сè уште се смета за една од најмистериозните, тивки и претпазливи дами што ги имале Соединетите држави. И покрај фактот дека нејзиниот сопруг Доналд е скоро реална ѕвезда што не може да го помине утрото без објавување барем на еден твит, Меланија мораше да се бори со јавното мислење дека е изолирана, дури и „заробена“ во Белата куќа, како што докажува популарниот хаштаг #FreeMelania, од каде потекнува дури и мем.

Она што Меланија го докажала е дека може да „се скоцка за камерите“, да го искористи молчење во своја корист и да продолжи напред како сопруга на еден од најконтроверзните претседатели во американската историја. Трепкањата на нејзината независност и нејзиното мислење, исто така, посочија дека таа не сака ослободување од кој било вид. Детали за тоа што се одвиваше зад сцената на различните оспорувани настани, сега се достапни на јавноста во „Free, Melania: The Unauthorized Biography”“.
Аферата „гола фотографија“ и кој е виновен
За аферата „голи фотографии“ и кој е виновен, Меланија, наводно, знае кој ги објавил нејзините голи фотографии од нејзината рана кариера како манекенка, се вели во биографијата. Поточно, осомничен е Роџер Стоун, долгогодишен советник и соработник на Доналд Трамп. Авторот наведува дека Меланија одбива да верува дека нејзиниот сопруг имал вмешано прсти во тоа. Фотографиите од 1996. година, објавени во француско списание една година подоцна, некако се нашле во Њујорк пост на 30. јули 2016. година, три месеци пред денот на изборите, во време кога Доналд се бавел со кавгата на семејство на американски војник убиен во Ирак во 2004. година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ПОЛОВИНА ГОДИНА КОРОНА ВИРУС: Продолжува да се шири по светот и да однесува жртви, а на овие ПРАШАЊА и понатаму нема одговор!

Поминаа точно шест месеци откако Кина ги пријави првите случаи на коронавирус до Светската здравствена …