(ФОТО) Која е сопругата на најпознатиот фудбалер на светот: Несудена забарка, мајка и успешна деловна жена!

Добитникот на уште една Златна топка, Лионел Меси, дома има вистинска убавица која е негова најголема поддршка во животот.
Антонела Рокузо е сопруга на познатиот фудбалер која е негова љубов од детството. Месиеви живеат еден тивок живот што е малку невообичаен за фудбалска икона и ѕвезда од тој калибар.

Лионел и Антонела се венчале во јули 2017 година пред 260. гости. Антонела е родена во Аргентина во градот Росарио, како и Меси. Тие се познавале уште од пет години, а нејзиниот братучед Лукас Скалија бил пријател од детството на Меси.

 

Иако се смета за срамежливо момче, Меси се трудел да ја гледа и одел во нејзиниот дом само за да ја види. Не е познато колку долго парот бил во тајна врска, но тие на јавноста и открија дека се во врска во 2008 година, пренесува The Sun. Пријателите велат дека нивната врска станала посилна кога, во 2007 година, Меси дошол дома за да ја утеши по трагичната смрт на нејзиниот пријател кој настрадал откако бил прегазен од автомобил.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најлуда свадба во Србија – извадил „зоља“ за да гаѓа јаболко 

Српските свадби ги следат низа обичаи, а еден е да се гаѓа јаболко со пушка. …