Дневен хороскоп за понеделник, 02.12.2019:Декември некому ќе му донесе нова љубов или флерт, но треба да се внимава на тоа што се има – да не се загуби, без можност за помирување!

На вториот ден од декември, не дочекува Јупитер, кој откако престојувал во куќата на Стрелец, влегува во Јарец, каде, од енергијата која била карактеризирана со слободен и истражувачки дух и храброст да се истражи непознатото, влегува во една приземна енергија со двете нозе на земјата, во која доминира дисциплина, штедење и сериозност, иако не ги губи своите позитивни и ведри погледи на светот, само што овој пат ќе има доза на претпазливост со себе…
Ви посакуваме успешен ден.

Овен
Работа
Иритирани сте од разни недоразбирања, но и од нечии неизмерени изјави. Комуникациските проблеми со соработниците се сведуваат на прашање на приоритет. Секој од вас сака подобра позиција што гарантира поголема слобода на изразување или престиж на деловната сцена.
Љубов
Претерувате со вашите барања пред саканата личност. Некој упорно ги игнорира вашите забелешки или пораки што ги упатувате.
Здравје
Изразена тензија.

Бик
Работа
Некој ве убедува да ги смените вашите ставови и да прифатите нови идеи. Вие се грижите за вклучување на вашиот успех во стандардни одредници и не сакате да експериментирате во некоја непозната насока.
Љубов
На вашиот специфичен начин ги отфрлате работите што се граничат со вашето уверување. Но, партнерот има различно мислење и прифаќа сè со некаков „чуден“ ентузијазам. Тоа е како да не се разберете доволно еден со друг.
Здравје
Добро се чувствувате.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Свештеник (81) починал во болница, неговиот сопруг (27) инаку романски танчер вели;„Плачев 2. дена, тоа е доволно, сега ќе уживам во парите!“

Пензиониран свештеник (81) кој се оженил со 27-годишен романски танчер починал во болница во Букурешт, …