(ВИДЕО) И СЕ ЗАГЛАВИЛА ШТИКЛАТА: Притиснала на гасот и влетала во продавница!

Возачка на автомобил „Пежо“ предизвикала необична сообраќајна несреќа кога со автомобилот влетала во излогот на продавница во Бања Лука.

Нема повредени, но направена е поголема материјална штета на возилото и на објектот. Девојката излегувала од кружниот и во тој момент ја изгубила контролата над возилото и влетало во излогот.
Таа и рекла на полицијата дека возела во кружен тек и кога излегла, и се заглавила штиклата.
Во тој момент, возилото одеднаш забрзанло и таа се исплашила. Кога видела дека нема пешаци на тротоарот, таа свртела десно.

Djevojka se autom zabila u izlog prodavnice.

Snimljen trenutak kada se djevojka autom zabila u izlog prodavnice.

Gepostet von Srpskainfo.com am Montag, 2. Dezember 2019

Со возилото избегнала „Голф“, кој бил паркиран на тротоарот, а потоа удрила во стаклениот излог. Од силината на ударот, половина од возилото завршило во продавницата предизвикувајќи поголема штета, како и на нејзиниот автомобил. Во продавницата се наоѓал само еден работник кој не е повреден.
Полицијата брзу дошла на местото на настанот и извршила претрес, а после тоа, со помош на камион влекач, автомобилот бил одвезен.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Вдовицата на Коби Брајант неутешна: „Денес таа би матурирала!“

Ванеса Брајант и оддала почест на покојната ќерка Џиана на денот кога требало да заврши …