(ВИДЕО+ФОТО) Боки 13 треба да е здрав за утрешното судење: „Јас сум борец за сопствениот живот – победуваат само оние кои чесно се борат!“

Утре би требало да почне судењето за „Рекет“ на Катица Јанева, Зоран Милевски и Бојан Јовановски алијас Боки 13,но со оглед на здравствената состојба на шоуменот и поранешен „сопственик“ на 1ТВ се’ е неизвесно…
Чудно е што до притворот Боки беше во совршена здравствена состојба и на својот профил на Инстаграм скоро секојдневно постираше свои фотографии но и видеа од неговите најблиски соработници.
На 26. јуни стави видео од неговите блиски Лила Филиповска и Сергеј Варошлија како се забавуваат (претпоставуваме) на блискиот грчки брег…


Последниот пост е од 13. јули, два дена пред неговото задржување на границата со Грција и излегувањето пред судија кога му беше одреден притвор…

View this post on Instagram

👋🏻👋🏻🙋‍♂️❤️✌🏻 #mood #style

A post shared by Boki 13 (@boki13official) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Вознемирувачко видео) СТРАВ ОД БОИШТЕ – Герашченко сподели видео во кое млад Русин му ја скрши ногата на својот пријател за да избегне мобилизација

За многу Руси, одлуката на Кремљ да повика 300.000 воени резервисти за војната во Украина …