(ФОТО) Пристигнува опасен полициски Ауди: Има 530 КС и оди до 300 км/час

Ако возите  по Autobahn, не мора да се грижите, барем кога станува збор за овој Audi.
Секоја година, германски тјунер презентира преправка на спортски автомобили во боите на германската полиција,а сè за да го актуелизира кампањата Tune it! Safe! Минатата година стануваше збор за BMW i8, додека оваа година полициската иконографија ќе ја носи Audi RS4. Можете да го видите овој автомобил, што не сакате да го сретнете на патот, до 8-ми декември на Саемот за автомобили на Essen motor Showu.

А она што го прави овој Audi посебен е класичниот ABT. За почеток, тие ги зголемиле опциите на моторот за 80 КС и 90 Nm, до конечни 530 КС и 690 Nm. Сега напредувајќи со нови топови засилени со јаглерод, овој Ауди во сериско издание има 100 км на час за 4,1 секунда и вози до 280 км на час. Овој пак оди безбедно под 4 секунди и вози околу 300 км на час.

Foliatec и Hella се одговорни за полицискиот дизајн, со ревидирана шасија и тркала со дијаметар од 21 инчи.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МОЌНО И ПРИРОДНО – Ова се убедливо најјаките природни антибиотици: Научно потврдено го јакнат имунолошкиот систем и штитат од сите видови инфекција!

Премногу често посегнуваме по фармацевтски антибиотици, кои можат да бидат многу опасни и имаат потполно …