(ФОТО) Преслатко момче родено со црна коса долга 5. сантиметри

Поради својата црна долга коса, ова момче неговите родители, од шега, го нарекле Моугли (Книга за џунглата).
Кога имал само 20. недели и беше во матката, лекарите на сонограмот ја забележале неговата долга коса, која во тоа време била долга околу 1 сантиметар.
Но, родителите Сара Морис и Џошуа Џонс биле изненадени кога момчето се родило со убава долга црна коса. Поради убавата коса, тој првата фризура (шишање) ја доживеал кога имал само 8 недели.
Родителите на Оскар откриле дека луѓето често ги запираат на улица за да се восхитуваат на косата на нивниот син.
„Ние навистина не можевме да веруваме колку коса имаше кога се роди. Тоа не е нешто што често го гледате. Неговата коса беше многу густа и црна. Јас и Џошуа имаме костенлива коса, иако нашиот син по косата повеќе личи на неговиот дедо“, рекла Сара.
„Оскар е свесен за својата коса. Кога ќе го легнеме, тој ги става рацете над себе и си игра со својата коса. Но, тој почнува да плаче кога случајно ќе се искубе затоа што неговите раце се заплеткани во косата. Кога бев бремена, имав тешка киселини и гадење, па многу често одев на прегледи и затоа многу рано дознавме колку му пораснала косата. Знаевме дека ќе има коса кога ќе се роди, но не очекувавме толку долга. На прв поглед, рековме дека таа изгледа како на Могли“, изјавила возбудената мајка.
Оскар е роден 10,6 и сега има 12 сантиметри коса. Тој е навистина прекрасно бебе со многу посебен прекар.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) „Бонбониера колач“: Врвен десерт а се подготвува без мака!

Ова е врвен десерт а се подготвува без мака – без варење и печење! Состојки: …